Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Piotr Jan Marcin Latacz Aleksandra W zarowa086 (1733 niezalogowanych)
1 Post

(bad harry)
Wiking
na to że ta pani wyjechała mogło mieć wpływ kilka spraw .
- perspektywa większych zarobków ( potem nie zawsze się sprawdza biorąc pod uwagę wydatki )
- chęć zmiany otoczenia bo co nowe to kusi a to przecież piękna norwegia
- pewnie chęć bycia razem z mężem co normalne .
- perspektywa tego że nauczy się języka i po trudnych początkach jako sprzątaczka w końcu będzie kimś .
tylko że w tym przypadku trzeba mieć dużo samozaparcia do nauki , mieć silną wole i jasny cel .
nie zawsze wszystkie te cechy się posiada i po kilku a potem po kilkunastu latach dalej jest się sprzątaczką niestety .

PS artykułu nie czytałem całkiem ze zrozumieniem bo sam dopiero się uczę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Agata1985)
Wiking
barbara67 napisał:
Zgadzam sie z toba izus, ze to smutne . Ale mozna na szczescie temu zaradzic , bo tu w No. mozna sobie znostryfikowac swoje wyksztalcenie i miec mozliwosc podjecia pracy w swoim zawodzie ( oczywiscie pod warunkiem , ze sie opanuje jez. no w stopniu komunikatywnym - wystarczy nivå A2 - a przeciez my pl. potrafimy )

Tu jest adres organu ktory rozpatruje zagraniczne wyksztalcenie :

www.nokut.no/no/Utenlandsk-utdanning/

A tu podanie o uznanie wyksztalcenia :

www.nokut.no/no/Utenlandsk-utdanning/Soker/Soknadsskjema/

Mam nadzieje, ze ktos z tego skorzysta


Ja może trochę w innym temacie, ale czy możesz mi powiedzieć jak długo trwają formalności, bo ja w tym roku się bronię. Z góry dzięuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
Gama - na pewno to jest proces dlugi i zmudny i moze kosztowac duzo nerwow i wysilku ( zwlaszcza mysle o zalatwianiu papierow z Pl.) , ale na pewno sie oplaca na dluzsza mete . Nie wazne tez jest czy ktos ma pelne wyksztalcenie czy tylko jego czesc , bo uznaja to na co ma sie papiery i ja bym polecala wlasnie NOKUT , bo mam jak juz wspominalam b. dobre doswiadczenia z nimi.

Ale - ja nie chce tez krytykowac kogos kto sprzata , bo nie chodzi mi o ta ze osoba ktora sprzata jest bezwartosciowa - wrecz przeciwnie - u mnie w szkole sa same madre zyciowo i interesujace sprzataczki , ktore cenie za ich prace i za ich osobowosc .

Tylko chodzi mi o to , ze w No. jest 24% pl. z wyzszym wyksztalceniem, a 38% z technicznym lub zawodowym i nie powinni tego zaprzepascic , bo ich wyksztalcenie jest na wysokim poziomie i warto je "spieniezyc" w No. a nie dawac sie wykorzystywac No.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Czy NOKUT zajmuje się też zawodami medycznymi?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Kow@lski)
Wiking
barbara67 napisał:
Gama - na pewno to jest proces dlugi i zmudny i moze kosztowac duzo nerwow i wysilku ( zwlaszcza mysle o zalatwianiu papierow z Pl.) , ale na pewno sie oplaca na dluzsza mete . Nie wazne tez jest czy ktos ma pelne wyksztalcenie czy tylko jego czesc , bo uznaja to na co ma sie papiery i ja bym polecala wlasnie NOKUT , bo mam jak juz wspominalam b. dobre doswiadczenia z nimi.

Ale - ja nie chce tez krytykowac kogos kto sprzata , bo nie chodzi mi o ta ze osoba ktora sprzata jest bezwartosciowa - wrecz przeciwnie - u mnie w szkole sa same madre zyciowo i interesujace sprzataczki , ktore cenie za ich prace i za ich osobowosc .

Tylko chodzi mi o to , ze w No. jest 24% pl. z wyzszym wyksztalceniem, a 38% z technicznym lub zawodowym i nie powinni tego zaprzepascic , bo ich wyksztalcenie jest na wysokim poziomie i warto je "spieniezyc" w No. a nie dawac sie wykorzystywac No.


Przypadki sa rozne. Mam wyzsze /dzienne/ i to ja prace i zawod rzucilem, a nie praca i zawod mnie. Kto wie, byc moze w tej sredniej statystycznej jest wiecej takich przypadkow /nie "byc moze" a "na pewno"/.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1019 Postów
Maniak
barbara67 napisał:
Gama - na pewno to jest proces dlugi i zmudny i moze kosztowac duzo nerwow i wysilku ( zwlaszcza mysle o zalatwianiu papierow z Pl.) , ale na pewno sie oplaca na dluzsza mete . Nie wazne tez jest czy ktos ma pelne wyksztalcenie czy tylko jego czesc , bo uznaja to na co ma sie papiery i ja bym polecala wlasnie NOKUT , bo mam jak juz wspominalam b. dobre doswiadczenia z nimi.

Ale - ja nie chce tez krytykowac kogos kto sprzata , bo nie chodzi mi o ta ze osoba ktora sprzata jest bezwartosciowa - wrecz przeciwnie - u mnie w szkole sa same madre zyciowo i interesujace sprzataczki , ktore cenie za ich prace i za ich osobowosc .

Tylko chodzi mi o to , ze w No. jest 24% pl. z wyzszym wyksztalceniem, a 38% z technicznym lub zawodowym i nie powinni tego zaprzepascic , bo ich wyksztalcenie jest na wysokim poziomie i warto je "spieniezyc" w No. a nie dawac sie wykorzystywac No.


bardzo madre slowa

a co do mojego postu hm kazdy ma prawo do swojego zdania a to jest forum tu sie pisze a nie mowi nie widzimy sie nie dyskutujemy siedzac naprzeciwko siebie przy kawce tylko piszemy i czesto ktos zle moze odebrac czyjes zamiary lacznie zemna itd
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
Agata1985 napisał:
barbara67 napisał:
Zgadzam sie z toba izus, ze to smutne . Ale mozna na szczescie temu zaradzic , bo tu w No. mozna sobie znostryfikowac swoje wyksztalcenie i miec mozliwosc podjecia pracy w swoim zawodzie ( oczywiscie pod warunkiem , ze sie opanuje jez. no w stopniu komunikatywnym - wystarczy nivå A2 - a przeciez my pl. potrafimy )

Tu jest adres organu ktory rozpatruje zagraniczne wyksztalcenie :

www.nokut.no/no/Utenlandsk-utdanning/

A tu podanie o uznanie wyksztalcenia :

www.nokut.no/no/Utenlandsk-utdanning/Soker/Soknadsskjema/

Mam nadzieje, ze ktos z tego skorzysta


Ja może trochę w innym temacie, ale czy możesz mi powiedzieć jak długo trwają formalności, bo ja w tym roku się bronię. Z góry dzięuję za odpowiedź. Pozdrawiam


Proces zalatwiania moze na pewno troche potrwac, ale jak skompletujesz wszystkie papiery i przetlumaczysz na angielski ( pamietaj o pieczeciach, na tlumaczeniu tez ) to na pewno przyspieszy odpowiedz - moge zadzwonic i sie zapytac jaki oni czas przewiduja

A gama - o medyczne wyksztalcenie tez sie moge zapytac

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Barbaro jesteś niezastąpiona, powinni cię zatrudnić jako fachową pomoc tu na forum
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
Kow@lski napisał:
barbara67 napisał:
Gama - na pewno to jest proces dlugi i zmudny i moze kosztowac duzo nerwow i wysilku ( zwlaszcza mysle o zalatwianiu papierow z Pl.) , ale na pewno sie oplaca na dluzsza mete . Nie wazne tez jest czy ktos ma pelne wyksztalcenie czy tylko jego czesc , bo uznaja to na co ma sie papiery i ja bym polecala wlasnie NOKUT , bo mam jak juz wspominalam b. dobre doswiadczenia z nimi.

Ale - ja nie chce tez krytykowac kogos kto sprzata , bo nie chodzi mi o ta ze osoba ktora sprzata jest bezwartosciowa - wrecz przeciwnie - u mnie w szkole sa same madre zyciowo i interesujace sprzataczki , ktore cenie za ich prace i za ich osobowosc .

Tylko chodzi mi o to , ze w No. jest 24% pl. z wyzszym wyksztalceniem, a 38% z technicznym lub zawodowym i nie powinni tego zaprzepascic , bo ich wyksztalcenie jest na wysokim poziomie i warto je "spieniezyc" w No. a nie dawac sie wykorzystywac No.


Przypadki sa rozne. Mam wyzsze /dzienne/ i to ja prace i zawod rzucilem, a nie praca i zawod mnie. Kto wie, byc moze w tej sredniej statystycznej jest wiecej takich przypadkow /nie "byc moze" a "na pewno"/.


Nie wiem jakie masz doswiadczenia ktore sklonily cie do rzucenia zawodu, ale papiery zawsze sie moga przydac, bo nigdy nic nie wiadomo i jak to tu mowia : tylko krowy nie zmieniaja zdania

Ale jak znalazles sobie inny pomysl na zycie i zawod to zycze ci powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Agata1985)
Wiking
Dzięki za odpowiedź, wyczytałam ze w ciągu 2-3 miesięcy trzeba dostarczyc wszystkie dokumenty i zastanawiam się czy nie warto rozpocząc rejestracji teraz i dostarczyc na koniec tylko Dyplom ale jutro może sie do nich wybiorę i dopytam o wszystkie szczegóły. Jak to dobrze, że inni służą dobrymi radami
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok